خانه / دیدنیها / لاک پشتهای دریایی

لاک پشتهای دریایی

لاک پشت‌های دریایی ساکن تمام اقیانوس‌های جهان بجز قطب شمال هستند.این لاک پشت‌ها بین اقیانوس‌های جهان در حال سفر هستند. لاک پشت‌های دریایی معمولاً در دریا معلق هستند و برای همین از یک سیستم تنفسی بی هوازی سود می‌برند که می‌توانند با حبس نفس خود برای مدت زیادی در زیر آب بمانند.همچنین آنان می‌توانند ریه خود را به سرعت از اکسیژن پر و خالی کنند.
این لاکپشت‌ها می‌توانند تا ۸۰ سال عمر کنند.چند دهه طول می‌کشد تا این گونه از لاکپشت‌ها به سن بلوغ جنسی برسند. پس از این زمان، لاک پشت‌های ماده هر ۲ تا ۴ سال برای تخم گذاری به ساحل برمی‌گردند و در هر فصل ۱ تا ۸ لانه حفر می‌کنند. آنها گودال‌های ۴۰ تا ۵۰ سانتیمتری حفر می‌کند و ۵۰ تا ۲۰۰ تخم (بسته به گونه) در آن می‌گذارد. سپس ماده لانه را دوباره پر کرده و به اقیانوس باز می‌گردد. کل این فرایند ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

beautiful-sea-turtle-photo-1 beautiful-sea-turtle-photo-2 beautiful-sea-turtle-photo-3 beautiful-sea-turtle-photo-4 beautiful-sea-turtle-photo-5 beautiful-sea-turtle-photo-7 beautiful-sea-turtle-photo-8 beautiful-sea-turtle-photo-9 beautiful-sea-turtle-photo-10 beautiful-sea-turtle-photo-11 beautiful-sea-turtle-photo-15 beautiful-sea-turtle-photo-16 beautiful-sea-turtle-photo-17 beautiful-sea-turtle-photo-18 beautiful-sea-turtle-photo-19 beautiful-sea-turtle-photo-20 beautiful-sea-turtle-photo-21

درباره supervisor

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

This site is protected by wp-copyrightpro.com