خانه / خواندنیها / چگونه یک روز را خوب شروع کنیم

چگونه یک روز را خوب شروع کنیم

هیچ کس دوست ندارد روز بدی را آغاز کند. برخی افراد هنگامی که از خواب برمیخیزند بدخلق هستند. این خلق و خوی بد و انجام برخی حرکات نادرست قبل از رفتن به محل کار، تاثیر بسزایی بر شروع یک روز بد و پرتنش خواهند داشت.
راههای پیشنهادی زیر، راههایی برای شروع یک روز خوب و با نشاط است:
به موقع بیدار شوید
بیشتر افراد با شنیدن صدای زنگ ساعت بیدار شده و با خاموش کردن آن دوباره به رختخواب باز میگردند. این عمل ممکن است بارها و بارها و با توجیه «ده دقیقه دیگر بیدار می شوم» تکرار شود. با انجام این عمل و دیر برخواستن از خواب، شما از انجام فعالیتهای روزانه خود عقب مانده و با فرصت کم و انبوهی از کارهای عقب مانده مواجه خواهید شد. در نتیجه روز پر استرسی را پیش رو خواهید داشت. با بیدار شدن به موقع، لذت انجام فعالیتهای روزانه خود را از دست ندهید.
ورزش کنید
هنگامی که زود از خواب برخیزید حتما فرصت انجام نرمش و یا پیادهروی را خواهید داشت. اگر وقت کافی دارید، لباس ورزشی مناسب بر تن کرده و برای پیادهروی به سمت طبیعت بروید. انجام حرکات ورزشی و پیادهروی، شما را برای آغاز یک روز شاد و مفرح آماده میسازد.
دوش بگیرید
دوش گرفتن خستگی روز گذشته را از تن شما میزداید و شما را برای شروع یک روز کاری، سرحال و شاداب نگه میدارد.
برنامه ریزی کنید
برای انجام هر کاری زمانی را در نظر بگیرید، حتی برای عوض کردن لباسهایتان. با درنظرگرفتن زمان و برنامهریزی درست، مطمئن باشید نه تنها کارهای ناتمام خود را انجام خواهید داد، بلکه زمان اضافه نیز خواهید داشت.
صبحانه مفصلی بخورید
پس از انجام کارهای ذکر شده، اکنون نوبت خوردن صبحانه است. میز صبحانه مفصلی برای خود بچینید و در آن میوه، غلات و لبنیات بگنجانید.
قهوه بنوشید
نوشیدن قهوه باعث می شود که احساس رخوت و خواب آلودگی بطور کامل از بین برود. اگر هر صبح به سختی از خواب بلند می شوید، حتما یک فنجان قهوه بنوشید تا دیگر کسل و خسته نباشید.
روزنامه بخوانید
در هنگام خوردن صبحانه می توانید روزنامه بخوانید. شاید مطلب جالب و شگفتانگیزی را مطالعه کنید که در طول روز به شما انرژی مثبتی القا کند. اگر چه خواندن یک مطلب ناراحتکننده نیز میتواند حس بدی در شما ایجاد کند. از این رو، بخش ورزشی و تکنولوژی گزینه های مناسبی هستند.
کمی استراحت کنید
کمی از وقتتان را به استراحت اختصاص دهید. به بالکن و یا ایوان خانه بروید و به منظره بیرون از خانه بنگرید. نفس عمیق بکشید و کمی با خود خلوت کنید.
کمی تمیزکاری کنید
هنگامی که جسمی را تمیز کنید، احساس خوبی به شما دست میدهد. احساسی مانند احیای ارزش به شما دست خواهد داد. میتوانید میز و یا کابینت را دستمال بکشید و این حس را در خود ایجاد کنید.
فرزندانتان را از خواب بیدار کنید
اگر دارای فرزند هستید، با یک بوسه فرزندتان را از خواب بیدار کنید. بوسیدن و بغلکردن فرزندان حس رضایت غیرقابل وصفی به شما خواهد داد.
همسرتان را از خواب بیدار کنید
حسی مشابه بیدار کردن فرزندان از خواب، در انتظار شماست. اگر هر صبح به همسرتان هنگام درست کردن صبحانه نگاه میکنید، امروز خود صبحانه را آماده کنید و روز متفاوتی را رقم بزنید.
در حال رانندگی موسیقی گوش دهید
هنگام رانندگی به موسیقی مورد علاقهتان گوش دهید. البته برخی افراد سکوت را ترجیح می دهند و وقت بیشتری را به تمدد اعصاب اختصاص میدهند. اما اگر خواهان کسب انرژی هستید، گوش کردن به موسیقیهای ملایم و در عین حال باطراوت را فراموش نکنید.
با آرامش رانندگی کنید
فراموش نکنید که هیچ وقت در هیچ کاری عجله نکنید. تند رانندگی کردن و سبقت گرفتن، ممکن است باعث زود رسیدن به محل کار شود اما چرا باید یک روز خوب و با آرامش را به یک روز پر استرس تبدیل کرد؟ با برنامهریزی صحیح، سعی کنید به موقع از خانه خارج شوید، کمربند خود را ببندید، با آرامش رانندگی کنید و جان خود و دیگران را به خطر نیندازید.
با لبخند وارد محل کارتان شوید
هنگامی که با لبخند وارد محل کارتان شوید، انرژی مثبتی را به همکاران خود منتقل میکنید. مطمئن باشید با لبخند متقابل همکارانتان، انرژی شما نیز دوچندان خواهد شد.
با دوستان نزدیک خود گفتگو کنید
با مهربانی، با دوستان و همکاران خود به گفتگو بپردازید. صحبت با دوستان و همکاران شما را با نشاط خواهد کرد. شوخی و خنده را فراموش نکنید.
به یک روز خوب فکر کنید
در آخر، هر صبح هنگامی که از خواب برمیخیزید، از خدا بخواهید که یک روز خوب را برای شما رقم بزند. مهمترین نکته در داشتن یک روز خوب، فکر کردن به آن است. در ذهن خود یک روز پر ثمر و با نشاط را ترسیم کنید و از رسیدن به اهداف خود لذت ببرید.

درباره supervisor

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

This site is protected by wp-copyrightpro.com