خانه / دیدنیها / دنیای دیدنی قورباغه ها

دنیای دیدنی قورباغه ها

از دیر باز قورباغه‌ و وزغ در افسانه‌های ملل مختلف، نقشی خاص بر عهده داشته‌ و اغلب نیز درگیر جادو و طلسم بودند. در دنیای واقعیت نیز گاهی بی‌تقصیر مرگ به بار می‌آورده‌اند. تنوعی گسترده از دوزیستانی که اگر از زاویه‌ای دیگر به آنها نگریسته شود، شاید حتی خنده‌دار و عجیب نیز ظاهر شوند.
در داستان‌های فولکلور و محلی اروپا در قرون وسطی، قورباغه‌ها، به عنوان موجوداتی شیطانی شناخته شده که اغلب در خدمت جادوگران بودند و از این رو شهرت خوبی نداشتند. به طوری که حتی کلیسای کاتولیک از آنها به عنوان حیوانات خانگی جادوگران نام می‌برد. اما به تدریج و در طی قرون متمادی، این موجودات متفاوت نیز از این قالب خارج شده و به عنوان نجیب‌زادگانی خوش تیپ و مهربان که استعدادهای نهفته‌ی فراوانی دارند، در ادبیات دنیای مدرن، جایی برای خود باز کردند. شاید معروف‌ترین داستان این حیطه، شاهزاده قورباغه باشد، پرنسی که توسط جادوگری به قورباغه تبدیل می‌شود.


frog_princefrog-and-a-crocodile
frog-photography-1 frog-photography-2 frog-photography-3

1276546

1276546

frog-photography-5 frog-photography-6 frog-photography-7

Solent News & Photo Agency

Solent News & Photo Agency

frog-photography-9 frog-photography-10 frog-photography-11 frog-photography-12 frog-photography-13 frog-photography-14 frog-photography-15 frog-photography-16 frog-photography-17

Hiding

Hiding

frog-photography-19 frog-photography-20

Blue Jeans Poison Dart Frog

Blue Jeans Poison Dart Frog

frog-photography-22 frog-photography-23 frog-photography-24 tree_frog

درباره supervisor

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*