خانه / خواندنیها / کوتاه و خواندنی

کوتاه و خواندنی

درمیان چوپانان صدای “هِر” برای طلبیدن گوسفندان و “بِر” برای جلو راندنشان استفاده میشد و اگر چوپانی آنرا نمیدانست یعنی پرت بود! برای همین همین دلیل میگفتند فلانی هِر را از بِر تشخیص نمیدهد!

در مکتب خانه های قدیم فقط آموزش خواندن برای دختران مجاز بوده و دختران نباید نوشتن یاد میگرفتن و معروف بوده « دختر، مشق که بلد شد، کاغذ پرانی میکند » (یعنی نامه عاشقانه مینویسد)

طبق تحقیقات روانشناسان، هرچه انسان پیرتر میشود، خاطرات منفی به مقدار بیشتری از ذهنش پاک شده و خاطرات مثبت پررنگ تر میشوند.

 

در آلمان مجازاتی برای فرار از زندان وجود ندارد چون، آنها اعتقاد دارند که انسان غریزتا در جستجوی آزادی است! این در حالیست که آمریکا فرار از زندان جرم جنایی محسوب میشود!

سال ۱۹۸۱ مرد روسى که به داشتن نیروی ماوراء الطبیعه شهرت داشت، ادعا کرد که میتواند یک قطار را فقط و فقط با قدرت نگاه متوقف کند. او مردم و خبرنگاران را جمع کرد و جلوى قطار ایستاد! قطار رسید، او را زیر گرفت و از روی او رد شد و رفت!

ملکه تایلند در جلوى چشمان ده ها نفر از خدمه خود غرق شد و هیچکس او را نجات نداد، چون دست زدن به ملکه ممنوع بود و مجازات سنگینى داشت! ملکه دستش را دراز کرده بود و همه نگاه میکردند!!!

 

روانشناسان معتقدند اگر بارها به یک خانم بگویید که چاق نیست باور نخواهد کرد، اما اگر یک بار (فقط یک بار) به او گفتید چاق است هیچگاه فراموش نخواهد کرد!

تحقیقات نشان میدهد که خنگى واگیردار است و ممکن است از دوستان شما به شما نیز سرایت کند!

سال ۱۹۲۰ در آلمان و در هنگام تورم مردم شروع به سوزاندن اسکناس ها جهت گرم کردن منزل خود کردند، زیرا که ارزش پولى آنها به حدى پایین آمده بود که سوزاندن خود اسکناسها بصرفه تر از خرید سوخت بود.

در سال ۱۹۸۴، کمدینی به نام تامی کوپر به علت سکته قلبی در حین اجرای زنده در گذشت! تماشاگران با خیال اینکه او در حال نمایش است در لحظات احتضار او از خنده غش کرده بودند و میخندیدند و دست میزدند.

درباره supervisor

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

This site is protected by wp-copyrightpro.com