خانه / خواندنیها / ظرف های چوبی پدربزرگ

ظرف های چوبی پدربزرگ

روزی روزگاری دریک کلبه محقر در میان جنگل یک خانواده۴نفری باپدربزرگ خانواده زندگی میکردند پدربزرگ پیرفرسوده بود اور روزها هنگامی که سرمیز می نشست تا در کنار عروس و نوه هایش غذا بخورد همه را ناراحت می کرد. صدای خوردن غذایش که دائم همراه با اب دهان بیرون می ریخت و دستان لرزانش که باعث می شد اکثر غذاها از داخل بشقاب و قاشقش به زیر میز و اطرافش بریزد همه را بدجوری آزار می داد. آخر چشمان پیرمرد به زحمت می دید به همین دلیل اکثر روزها نوشیدنی او روی میز یا لباسش می ریخت.

همه از این وضعیت خسته شده بودند پس تصمیم گرفتند تا برای پیرمرد در گوشه ای از اتاق سفره ای پهن کنند و بشقاب و لیوان او را آنجا بگذارند. از آن روز به بعد پدر بزرگ تک وتنها در گوشه ای از اتاق غذایش را می خورد و بقیه اعضای خانواده سرمیز دورهم غذا می خوردند تا اینکه پدر بزرگ بر اثر ضعف و لرزش چندبارری بشقاب غذا و لیوانش راشکست مرد خانواده با همسرش تصمیم گرفت تا با تراشیدن و گود کردن چوب درختان برای پدر بزرگ یک بشقاب و لیوان چوبی درست کنند تا اگر به زمین افتادند نشکنند.
از فردای آن روزپیرمرد در ظرفهای چوبی غذا خورد تا اینکه یک روز پسر ۴ساله خانواده با تکه ای از تنه درخت و یک تبر و یک اره به خانه آمد. او مشغول کار شد که ناگهان پدرش به سمت او دوید و آن ابزار کار خطرناک را از دست پسر کوچکش گرفت و بر سر او فریاد زد که این چه کار خطرناکی است که می کنی. پسرکوچولو درحالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود به پدر گفت که قصد داشت برای دوران پیری پدر و مادرش بشقاب و لیوان چوبی درست کند.
باشنیدن این حرف اشک از چشمان پدر جاری شد او فهمید بود که این دنیا آیینه اعمال اوست و اگر امروز پدر را در گوشه ای از اتاق با ظروف چوبی غذا بدهد فردا روز فرزندش همین عمل را با او تکرار می کند. آن روز پدربزرگ باز مثل سابق سرمیز غذا و در ظرفهایی که همه در آن غذا می خوردند در کنار پسر,عروس و نوه هایش غذا خورد و درحالی که قاشق های پر از غذا را با دستان لرزانش پشت سرهم در دهانش می گذاشت برقی از امید وشادی در چشمانش موج می زد.
فردای آن روز پدربزرگ از دنیا رفت.پسرش خوشحال بود که در آخرین روز عمر پدرش آنها باز هم در کنار هم و برسر میز غذا خورده بودندو پسرهمه این خوشحالی را مدیون پسر۴ساله اش بود که به او درس بزرگی داد.

درباره supervisor

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

This site is protected by wp-copyrightpro.com